Celem tej strony jest bezpłatny dostęp do zamieszczanych tu tekstów bez ograniczeń i opłat.
Ci z Państwa, którzy chcieliby dobrowolnie wesprzeć wolne słowo pomagając rozwojowi strony - mogą dokonywać wpłat na podane niżej konta bankowe.

ZAPRASZAM!

Strona główna
Życiorys
Twórczość literacka
Szukaj
Napisz do mnie

MARIAN MISZALSKI

Konto złotówkowe:
ING Bank Śląski,
oddział w Łodzi,
nr konta bankowego: 
39 1050 1461 1000 0022 0737 9724

Konto dewizowe:
ING Bank Śląski,
nr konta bankowego:
94 1050 1461 1000 0022 9241 2620

wtorek, 26 stycznia 2021 r.
Strona główna
Waszczykowski proponuje PDF Drukuj Email
07.05.2019.

                                   

                                       Waszczykowski proponuje -  my też…

  Poseł Witold Waszczykowski, b.minister spraw zagranicznych, złożył zaskakujące oświadczenia wskazujące, że lepiej nadawałby się chyba na posła Knesetu lub  ministra spraw zagranicznych Izraela. Powiedział mianowicie niedawno, że  „sprawa ekshumacji w Jedwabnem powinna być rozstrzygnięta w trójkącie Polska-Izrael-Stany Zjednoczone” dodając przy tym, że takie rozmowy „powinny być prowadzone nie przy otwartej kurtynie, ale poufnie”.

  Takie stanowisko z pewnością wyraża punkt widzenia żydowskich rasistów i musi ich szczególnie cieszyć.

 Sprawa ekshumacji w Jedwabnem celem ustalenia, jak było naprawdę – to wyłącznie sprawa polskich władz (polskiej prokuratury) i polskiego prawa, które w takich przypadkach wręcz nakazuje  ekshumację. Żadni rabini ani żydowscy lub amerykańscy politycy nie są tu do niczego potrzebni.

 Po wtóre: jakiekolwiek ewentualne rozmowy w tej sprawie z przedstawicielami Izraela czy Stanów Zjednoczonych powinny toczyć się nie „poufnie”, ale właśnie przy jak najszerzej otwartej kurtynie: odsłoniętej nie tylko wobec polskiej opinii publicznie, ale i europejskiej  (Bruksela) i światowej (forum ONZ w Nowym Jorku).

 Postulowana przez Waszczykowskiego „poufność” stwarza tylko żydowskim rasistom i ich poplecznikom możliwości manipulacji, szantażu i politycznej korupcji.

  Na marginesie: jeśli Warszawa okazała się akurat dobrym miejscem dla „ międzynarodowej konferencji bliskowschodniej dotyczącej bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie” – to dlaczego Teheran nie  mógłby być akurat dobrym miejscem dla „międzynarodowej konferencji na temat zagrożenia żydowskim rasizmem w Europie Środkowowschodniej”?

  Czy poseł Waszczykowski przynajmniej zaproponuje taką konferencję?...

   Czy p.Waszczykowskiemu przychodzi to do głowy - czy  raczej „takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy”?...  Od działaczy o ambicjach politycznych należałoby jednak wymagać więcej wyobraźni.

                                                                                                                 Marian Miszalsk

                                                                                                   

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »