Celem tej strony jest bezpłatny dostęp do zamieszczanych tu tekstów bez ograniczeń i opłat.
Ci z Państwa, którzy chcieliby dobrowolnie wesprzeć wolne słowo pomagając rozwojowi strony - mogą dokonywać wpłat na podane niżej konta bankowe.

ZAPRASZAM!

Strona główna
Życiorys
Twórczość literacka
Szukaj
Napisz do mnie

MARIAN MISZALSKI

Konto złotówkowe:
ING Bank Śląski,
oddział w Łodzi,
nr konta bankowego: 
39 1050 1461 1000 0022 0737 9724

Konto dewizowe:
ING Bank Śląski,
nr konta bankowego:
94 1050 1461 1000 0022 9241 2620

wtorek, 31 marca 2020 r.
Strona główna
Co powiedział Duda żydowskim rasistom? PDF Drukuj Email
08.10.2019.

                             

Co powiedział Duda żydowskim rasistom?

 Rządowe media starannie przemilczały 1,5 godzinne nowojorskie spotkanie prezydenta Dudy ze „społecznością żydowską”, jak to określono wcześniej   w komunikacie o programie wizyty. Spotkanie miało miejsce w poniedziałek (23 września), ale do chwili, gdy piszę ten tekst (czwartek 26 września) media rządowe w Polsce ani zająknęły się o tym spotkaniu… Zresztą i media totalniackiej opozycji – także. Cenzura – jako element „dobrej zmiany”? Na to wygląda.

Kto więc reprezentował tę „społeczność żydowską” na spotkaniu z Dudą?

Rej wodził Abraham Foxman z Ligi Antydyfamacyjnej (ADL). Jest to organizacja pełniąca w Ameryce  rolę żydowskiej policji politycznej: donosi na osoby, które nie podzielają punktu widzenia żydowskich rasistów, inspiruje, organizuje i prowadzi przeciwko nim akcje polityczne, propagandowe, prowokatorskie i prawne, pod „talmudycznymi” pretekstami. Uważana jest za „zbrojne ramię” loży B’nai B’rith. Zarejestrowana została jednak nie jako organizacja polityczna, policyjna czy szpiegowska, ale …religijna! Dzięki temu korzysta ze zwolnień podatkowych, a darczyńcy mogą sobie odliczać darowizny od podatku. Emanuel Ratier, specjalizujący się w badaniach nad działalnością Ligi Antydyfamacyjej pisze: „W 1992 i 1993 roku agenci FBI przeszukali biura Ligi Antydyfamacyjnej w  San Francisco i  Los Angeles (…) Agenci federalni przejęli wówczas liczne dokumenty, które wykazały, że ADL (…) co najmniej od 25 lat tworzyła rozległą sieć szpiegowską, skierowana nie tylko przeciwko  działaczom politycznym , ale także przeciwko Kościołom, klubom, stowarzyszeniom o cechach lokalnych lub międzynarodowych (…) Ówczesny prokurator San Francisco, Arlo Smith, nazwał ADL najbardziej rozległą siatką szpiegowską działającą w skali państwa”. („Tajemnice Zakonu Synów Przymierza”, wydawnictwo Wektory, Wrocław, 2011).

Już sam fakt, że prezydent Duda spotyka się z przedstawicielami tak szemranej organizacji rasistowskiej jest wymowny…

Poza Ligą Antydyfamacyjną – w spotkaniu z Dudą uczestniczyli przedstawiciele Światowego Kongresu Żydów , Komitetu Żydów Amerykańskich(AJC) i Żydowskiej Rady Spraw Publicznych (JCPA). Ta ostatnia koordynuje w skali amerykańskiej działalność 15 innych, dużych organizacji żydowskich oraz 125 mniejszych ( sama wchodzi w skład amerykańskiej Federacji Żydowskiej). Celem jej jest lobowanie polityczne, konsolidacja i dyscyplinowanie Żydów w Ameryce oraz czuwanie nad tym, by w mediach i uniwersyteckiej politologii interesy amerykańskie były utożsamiane z interesami Izraela… Oczywiście – walczy z antysemityzmem, rozumianym po swojemu…

Ze spotkania Dudy z tą „społecznością żydowską” nie ukazała się w polskich mediach rządowych i totalniackiej opozycji żadna relacja!

Natomiast przedstawiciele „społeczności żydowskiej” oświadczyli po spotkaniu, że rozmawiano o „niezbędnej legislacji, która pomoże zwalczać przejawy antysemityzmu” i o „restytucji mienia żydowskiego”, wyrażono także „zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce”.

Jednomyślnie natomiast wyrazili zadowolenie z prezydenta Dudy…

Jaka to ma być ta „niezbędna legislacja” i jak odniósł się do niej Duda – niw wiemy, ale sądząc po zadowoleniu Żydów – chyba pozytywnie… „Niezbędna legislacja”, zawarta póki co w amerykańskiej ustawie 672 za „przejawy antysemityzm” pozwala uznać niemal wszystko.

Co powiedział Duda Żydom w sprawie „restytucji mienia”, ustawy 447 etc. – tego też nie wiemy. Czy jacyś dziennikarze rządowi lub z opozycji totalnej zapytają? Myślę, że wątpię…

A co powiedział w zawiązku z „zaniepokojeniem stanem demokracji w Polsce”?... Czy powiedział : „Paszoł won”?

Bez względu na to, jakie tajemnicze obietnice czy przyrzeczenia złożył Duda – sam fakt jego osobnego spotkania ze „społecznością żydowską” jest skandaliczny, a milczenie w sprawie stanowiska, jakie zajął Duda  wobec żydowskich żądań i opinii podczas tego spotkania rodzi jak najdalej idącą nieufność wobec Dudy. Idącą coraz dalej – zważywszy, że nie tak dawno przecież, po tajemniczej rozmowie telefonicznej z Angelą Merkel, zawetował przygotowane przez Zbigniewa Ziobro ustawy mające zreformować sądownictwo…

Nic też dziwnego, że pod konsulatem polskim w Nowym Jorku, po spotkaniu Dudy ze „społecznością żydowską”  - przedstawiciele Polonii amerykańskiej krzyczeli pod jego adresem: „Marionetka!”, „Trybunał Stanu!”.

                                                                                                       Marian Miszalski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »