Celem tej strony jest bezpłatny dostęp do zamieszczanych tu tekstów bez ograniczeń i opłat.
Ci z Państwa, którzy chcieliby dobrowolnie wesprzeć wolne słowo pomagając rozwojowi strony - mogą dokonywać wpłat na podane niżej konta bankowe.

ZAPRASZAM!

Strona główna
Życiorys
Twórczość literacka
Szukaj
Napisz do mnie

MARIAN MISZALSKI

Konto złotówkowe:
ING Bank Śląski,
oddział w Łodzi,
nr konta bankowego: 
39 1050 1461 1000 0022 0737 9724

Konto dewizowe:
ING Bank Śląski,
nr konta bankowego:
94 1050 1461 1000 0022 9241 2620

środa, 21 kwietnia 2021 r.
Strona główna
Z frontu walki o praworządność PDF Drukuj Email
07.07.2020.

                              

   Nadal śmierdzi                                    

                                 Z frontu walki o praworządność

                         (ciąg dalszy sprawy red.Stanisława Michalkiewicza)

Zgodnie z naszą zapowiedzią, że relacjonować będziemy drobiazgowo skandaliczny przebieg procesu wytoczonego red.Stanisławowi Michalkiewiczowi przez Żanetę K., a toczącemu się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu, publikujemy kolejne ważne informacje dotyczące tego procesu. Jednocześnie dziękujemy wszystkim portalom społecznościowym i indywidualnym blogierom,  interesującym się żywo tą głośną już sprawą, zwłaszcza prawnikom.

Nie wątpimy, że ze względu na troskę o sprawiedliwość, praworządność, prawidłową p r o c e d u r ę  postępowania i wolność słowa sprawa ta uważnie monitorowana jest w ministerstwie sprawiedliwości. Ogniskują się w niej wszystkie śmierdzące opary „niezawisłego sądownictwa”.

A zatem ostatnio, 17 czerwca br., red.Stanisław Michalkiewicz wniósł do Sądu Okręgowego  Wydział II Cywilny w Poznaniu (za pośrednictwem Sądu Rejonowego Stare Miasto w Poznaniu)  z a ż a l e n i e  na nadanie tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności. W zażaleniu wnosi o uchylenie klauzuli wykonalności tytułowi egzekucyjnemu i zasądzenie od Żanety K. kosztów postępowania.

Przypomnijmy, że 12 czerwca br. Sąd Rejonowy w Poznaniu-Stare Miasto II Wydział Cywilny zawiadomił red.Stanisława Michalkiewicza o wszczęciu egzekucji: wyegzekwowanie świadczenia,        t y m  r a z e m niepieniężnego, w postaci „przeprosin” za „wypowiedzi na jej temat po 2 października 2018 roku”, których domaga się powódka. Pikanterii i smrodu nadaje tej sprawie fakt, że w wyroku nie przytoczono, o jakie k o n k r e t n i e  wypowiedzi red.Stanisława Michalkiewicza chodzi! Wedle naszej wiedzy, red.Stanisław Michalkewicz nie wypowiadał się  w  o g ó l e  na temat Żanety K., a jedynie komentował wyrok w sprawie Zakonu Chrystusowców…

Śmierdzi również sprawa właściwości poznańskiego sądu do rozpatrywania tej sprawy (właściwy jest sąd miejsca zamieszkania pozwanego, nie powódki).Tymczasem powódka podała jako miejsce swego zamieszkania…. adres kancelarii Jarosława Głuchowskiego, swego adwokata, który za wygrany proces z Zakonem Chrystusowców wziął 300 tysięcy złotych honorarium, w którym decydującą role odegrała absurdalna interpretacja przez poznański sąd artykułu 430 Kodeksu Cywilnego, otwierająca drogą do  stosowania w orzecznictwie „nadzwyczajnej kasty” totalniackiej zasady odpowiedzialności zbiorowej!

Dodajmy, co  też ważne, że poznański sąd uznał za normalne, że… powódka mieszka w kancelarii swego adwokata, a jednocześnie tenże sąd nie potrafił ustalić miejsca zamieszkania red.Stanislawa Michalkiewicza i powiadomić go o wszczętym i toczącym się procesie!

Coś dużo dziwnych, niewytłumaczlnych smrodów o zakulisowym charakterze w tej ważnej dla praworządności i wolności słowa sprawie.

Proces, o którym w ogóle nie zawiadamia się pozwanego… Wyrok zaoczny, który nie wskazuje nawet, w jaki s p o s ó b   i   j a k i e   dobra Żanety K. zostały naruszone… Niewłaściwość miejscowa sądu… Sprzeciw od wyroku zaocznego, złożony przez red.Stanisława Michalkiewicza w listopadzie ub.roku, który czeka już …siódmy miesiąc na rozpatrzenie przez poznański sąd… (Skończy się w Strasburgu?)… Adwokackie sztuczki posłużenia sie RODO, aby zakneblować red.Stanisława Michalkiewicza…

Ten śmierdzący balon będziemy nakłuwać cierpliwie i systematycznie.

Dziękujemy serdecznie tym poznańskim prawnikom, którzy kontaktują się z nami w tej sprawie.

                                                                                           Marian Miszalski

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »